3 BOYUTLU BASKIDA ÇIĞIR AÇTI!!!

3 BOYUTLU BASKIDA ÇIĞIR AÇTI!!!

Küçükkınacı, üç ayak üzerine kurulu fotoğraf çekiminden, renkli, anında verilebilen fotoğraflardan sonra kurduğu  3D miniX ile 3 boyutlu baskı yapıyor. 

Teknolojinin her geçen gün ilerlediğini ve büyük emekler vererek kurduğu 3D miniX'nin  her geçen gün dikkat çektiğini belirten Küçükkınacı, "Artık yedek parça yapmak için bile çok pahalı ürünler kullanmaya gerek kalmadan, 3 boyutlu yazıcılarla bu sorunun dahi önüne geçebilirken, biz de 3D miniX olarak kişilerin zamanla solacağı fotoğraflar da kalmalarının önüne geçmek istedik" dedi. 

3 BOYUTLU BASKI İLE MUTLULUK

Küçükkınacı, "Kişilerin en özel günlerini ölümsüzleştirmek, sevdiklerine kendisine özel hediye sunabilmek, heyecanlı annelerimizin ultrason resimlerini 3 boyutlu hale getirerek çocuklarının odalarına marjinal aksesuar koyabilmelerini ve yıllar sonra kendilerine karnındaki halini daha anlamlı gösterebilmek için günümüz teknolojisi 3 boyutlu baskı ile hizmet vermeye başladık" diye konuştu. 

UYGULAMA ÇOK BASİT

Uygulamanın işleyiş şeklini anlatan Küçükkınacı, "Öncelikle kişiyi  ofise davet ediyoruz. Çünkü homojen ışık altında tarama yaparak görüntü almak zorundayız. Sonra baskıya gidebilir hale gelmesi için taramayı modelliyoruz. Bir kaç saati alan baskı sürecinden sonra traşlanarak kişiye teslim ediyoruz. Tarama her hangi bir radyasyon gibi sağlık sistemine zarar vermeyen bir işlem. Özellikle hamileliklerini ölümsüzleştirmek isteyen anne adayları büyük ilgi gösteriyor. Ölen sevdiklerinin yapılabilmesi için yüzünün tam görünür haldeki resmi ile boydan bir resminin olması da yeterli olacak" dedi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT


http://www.gaziantep27.net/3-boyutlu-baskida-cigir-acti-521173h.htm

DİĞER YAZILARIMIZ